Derneğimizin 5. Kuruluş Yıldönümü İle ‘Emekçi Kadınlar Günü’nü Birlikte Kutladık.

Derneğimizin 5. Kuruluş Yıldönümü İle ‘Emekçi Kadınlar Günü’nü Birlikte Kutladık.

ANKARA

Aydınlık Nesiller Derneği 5. Kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında, Yönetim Kurulu, üyelerimiz ve gençlerimiz Anıtkabir ziyaretinde bulunarak, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırası önünde saygı duruşunda bulunmuşlardır. Her zaman olduğu gibi yine söz ve sıra gençlerimize verildi. Ankara Üniversitesi DTCF Dil Bilimi son sınıf öğrencisi Ahsen ALAKEL, mozoleye çelenk koyma görevini, Ankara Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği 3. Sınıf öğrencisi Eylül Sevim ORTAK Anıtkabir Özel Defterine, derneğimiz adına, duygu ve düşüncelerini yazma görevini icra ettiler.

Akşam 18:00 dan itibaren Kaygısız restoran/ Çankaya da bursiyer ve üyelerimizin katılımla 5.Kuruluş Yıldönümümüz coşkuyla kutlanmıştır.

İSTANBUL

Mart 2022 tarihinde, 12.00-15.00 saatleri arasında Liv Hospital Vadi-İstanbul biriminin ev sahipliğinde, AND’ın da içinde yer aldığı ve 20 STK’dan oluşan “Yürekten Gönüllüler Platformu” çatısı altında “Kadınım, Her Yerdeyim” isimli etkinliğe 3 üye ve 3 AND genciyle birlikte katılım sağlanmış, kadının toplumdaki yeri ve önemi konusunda farkındalık sağlamaya yönelik interaktif konuşmalar, bir kadın astroloğumuzun kitap tanıtımı ve bir kadın sanatçımızın kadın hakları konulu performans gösterisinde AND temsil edilmiştir. Akşam 19.00 dan itibaren Mer Balık / Kireçburnu’nda 4 bursiyerimiz ve bir mezunumuz, 1 Bağışçımız dahil toplam 21 kişilik bir katılımla 5.Kuruluş Yıldönümümüz coşkuyla kutlanmıştır.

İZMİR

İzmir’de 8 Mart 2022 Salı günü, Dünya Emekçi Kadınlar Günü ve AND’ın beşinci kuruluş yıldönümü nedeniyle yedi üyemiz ve dört bursiyerimiz ile Narlıdere’deki Kırçiçeği Restoran’da buluşulmuştur. Keyifli bir yemeğin ardından yine Narlıdere’deki Kılıçarslan İlkokulu’na geçilerek AND’ın beşinci yılı onuruna okulun kütüphanesine kitaplar, kalemler teslim edilmiştir. Okul kütüphanesinde öğretmenler ve öğrenciler ile sohbet edilmiştir. Sohbet boyunca AND anlatılmış ve Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne dair mesajlar paylaşılmıştır. Sohbette hem bursiyerlerimiz hem de üyelerimiz söz almıştır. Öğretmenler ve öğrenciler de sohbete katılmıştır. Bu sohbetin ardından okulda dördüncü sınıf öğrencisi olan ve ağır hastalığına rağmen mücadelesi ile bizleri çok etkileyen Viyan Çayır’a ve Viyan’ın mücadelesinde pay sahibi olan, Narlıdere Belediye’sinde temizlik görevi yapan annesi Serpil Çayır’a Dünya Emekçi Kadınlar Günü onuruna çiçek verilmiştir.

Bizi takip edin

Projelerimiz

Subscribe to our newsletter

Sign up to receive updates, promotions, and sneak peaks of upcoming products. Plus 20% off your next order.

Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue

AND Gençlik

Gençlerimizle tanışın.