AND 5 Yaşında

AND 5 Yaşında

Aydınlık Nesiller Derneği 5. Kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında, Yönetim Kurulu, üyelerimiz ve gençlerimiz Anıtkabir ziyaretinde bulunarak, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırası önünde saygı duruşunda bulunmuşlardır. Her zaman olduğu gibi yine söz ve sıra gençlerimize verildi. Ankara Üniversitesi DTCF Dil Bilimi son sınıf öğrencisi Ahsen ALAKEL, mozoleye çelenk koyma görevini, Ankara Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği 3. Sınıf öğrencisi Eylül Sevim ORTAK Anıtkabir Özel Defterine, derneğimiz adına, duygu ve düşüncelerini yazma görevini icra ettiler.
AND’IMIZ GELECEĞİMİZDİR!

Anıtkabir Özel Defteri Metni

08.03.2022

Aziz ATAM,

Bugün huzurunda Aydınlık Nesiler Derneği’ni ve AND Gençliğini temsil eden genç kadınlar olarak bulunmaktan onur ve mutluluk duyuyoruz. Hissettiğimiz diğer duygu ise yaptığın devrimler sayesinde yetişmiş ve yetişmekte olan milyonlarca Türk Kadını adına şükran duygusudur.

Bugünün bizim için anlamı büyük. Senin açtığın yolda yürüyen büyüklerimizin kurduğu Aydınlık Nesiller Derneği ‘mizin.  Kuruluşunun 5. Yılını kutluyoruz. Demeğimizin kuruluş gününün 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü olması da bizi ayrıca gururlandırıyor. “Dünya üzerinde gördüğümüz her şey kadının eseridir.” diyerek kadınları ve kadınların haklarını görünür kılan bir lidere sahip olmanın öneminin farkında, Atatürk gençleri olarak sorumlulukların bilincindeyiz. Kadınlar içtimai hayatta erkeklerde birlikte yürüyerek birbirinin yardımcısı ve destekçisi olacaklardır. Sözünün ışığında, evrensel hukuka saygılı, kadın ve erkeğin eşit haklara sahip olduğu bir ülke için, her zaman İleriyi düşünen, bilimin aydınlığıyla sorgulayan bir nesil olmaya ve toplumumuza katkı sağlamaya söz veriyoruz. Bize devrettiğin ilkeleri ve düşünceleri hayat felsefemiz olarak benimseyip istikbalimizi koruyacağız. Yaktığın meşaleyi bizler devraldık. İlkemiz fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir aydınlık nesil olarak varlığımızı sürdürmektir. Bu meşaleyle aydınlanmaya ve  ülkemizi aydınlatmaya AND içiyoruz.

Derin saygı ve şükranlarımızla

Aydınlık Nesiler Derneği Yönetim Kurulu Adına

AND Kadınları ve AND Gençleri

Bizi takip edin

Projelerimiz

Subscribe to our newsletter

Sign up to receive updates, promotions, and sneak peaks of upcoming products. Plus 20% off your next order.

Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue

AND Gençlik

Gençlerimizle tanışın.