Melek Dilek TURGUT ‘Ebru Atölyesi’ etkinliğini gerçekleştirdik.

Melek Dilek TURGUT ‘Ebru Atölyesi’ etkinliğini gerçekleştirdik.

Üyelerimiz, bağışçılarımız, gençlerimiz ve gönüldaşlarımızla ebru teknesinin başında keyifli ve verimli saatler geçirdik. Ebru sanatının tarihçesi, boyaların özellikleri, ebru çeşitleri ve ebru ustalarından haberdar olduk, bilgi dağarcığımızı zenginleştirdik
Ebru sanatçısı, Hocamız Melek Dilek Turgut önderliğinde geleneksel sanatlarımızdan olan ebru teknikleriyle, renklerin ve suyun büyülü dansına tanıklık ettik. Modern yorumlarla gel-git, serpme, bülbül yuvası ve taraklı ebru tekniklerinden haberdar olduk, her birini deneyimledik. Büyük keyif alan konuklarımız, gençlerimiz, yetenek ve yaratıcılıklarını ortaya koyarak zengin desenler elde ettiler. Sanat dünyasında önemli ve rengarenk yeri olan ebru, yarının aydınlık yüzlerine de ilham kaynağı oldu.
Tüm bu yaşanan güzellikler, suya düşen her damla renk, başka renklerle birleşerek burs havuzuna damladı, göl oldu.
Bize bu deneyimi yaşatan, zaman ayıran, emek veren, birbirinden değerli muhteşem ebru eserlerini de derneğimize bağışlayan Sayın Prof. Dr. Melek Dilek TURGUT hocamıza, bizleri tanıştıran, buluşmamızı sağlayan bağışçımız Sayın Prof. Dr. Dilek TÜRKOĞLU’na, eşlik eden, yalnız bırakmayan tüm üye ve gönüldaşlarımıza, renk cümbüşüne dahil olan AND Gençlerine sonsuz teşekkür ediyoruz.
Büyülü renklerin hakim olduğu gizemli desenler için buluşmaya devam edeceğiz.

Bizi takip edin

Projelerimiz

Subscribe to our newsletter

Sign up to receive updates, promotions, and sneak peaks of upcoming products. Plus 20% off your next order.

Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue

AND Gençlik

Gençlerimizle tanışın.