Temel Dijital Fotoğraf Eğitimi

Temel Dijital Fotoğraf Eğitimi

Fotoğrafçılık ve Fotoğraf çekimi ile ilgili kendinizi geliştirmek istiyorsanız? Dünyayı farklı bir gözle görmek istiyorsanız. Dijital Fotoğrafçılık Eğitimi ile karşınızdayız.  Bu eğitim ile beraber fotoğraflarımızı mükemmel hale getirmeyi öğrenecek ve fotoğrafın tüm aşamalarını kronolojik bir sırayla öğrenecek ve fotoğrafta ustalaşacaksınız. hem sıfırdan başlayanlara, hem de orta seviyeye uygun olacak şekilde eğitim verilecektir.

Eğitim Grafik ve Fotoğraf Öğretmeni Yk Üyesi Sibel Nuray Yersel tarafından verilecektir.

Eğitime AND üye ve Gençlerinden isteyen herkes katılabilir.

ÖZET KURS İÇERİĞİ

1. Fotoğrafa Giriş:

2. Fotoğrafın Temel Prensipleri

Bu bölümde fotoğrafçılığın temel prensiplerine geçiş yapıyoruz. Pozlama, ISO, diyafram, enstantane ve beyaz ayarı gibi ayrı derslerle detaylı şekilde temel prensipleri, nasıl kullanacağımızı, fotoğrafa etkisini öğreniyoruz.

3. Kompozisyon

Fotoğraf çekmek için temel bileşenleri öğrendikten sonra, başarılı fotoğrafa ulaşmak için en önemli konu olan kompozisyona geçiş yapıyoruz. Bu bölümde fotoğrafta kompozisyon öğelerinin tümünü öğreniyor ve fotoğrafımıza nasıl uygulayacağımız konusunda bilgi sahibi oluyoruz.

4. Dijital Fotoğrafçılıkta kullanılan terimler,  menüler ve Önemli Noktalar

Bu bölümde her fotoğrafçının bilmesi gereken önemli konular üzerine derslere geçiyoruz. Sensör nedir, sensör boyutları, krop faktörü, ölçüm modları, fotoğraf formatları gibi fotoğrafçılığa ve makinelere dair önemli noktaları öğreniyoruz.

5. Lensler-Objektifler

Fotoğraf makinesinden sonra en temel ekipmanımız olan objektifleri tanıyoruz. Objektif nedir, türleri,

6.Estetik Öğeler

Kompozisyon bölümünün bir diğer parçası sayabileceğimiz estetik öğelere geçiş yapıyoruz. Bu bölümde fotoğrafta estetik öğeler nelerdir ve nasıl kullanabiliriz bunları öğreniyoruz.

7. Renk

Fotoğrafçılıkta en önemli noktalardan birisi olan renk konusuna geçiş yapıyoruz. Bu bölümde renk ayrımları, fotoğrafa etkisi, renk uyumu, nasıl kullanmamız gerektiği gibi kapsamlı derslerle renk konusuna dair her şeyi öğreniyoruz.

8. Işık ve Aydınlatma

Fotoğraf çekmek konusunda hemen her şeyi öğrendikten sonra çok önemli noktalardan biri olan ışık ve aydınlatma konusuna geçiş yapıyoruz. Bu bölümde ışık türleri, aydınlatma şekilleri ve teknikleri, aydınlatma araçları gibi kapsamlı derslerle fotoğrafta ışığı nasıl kullanmamız gerektiğini öğreniyoruz.

9. Mobil Fotoğrafçılık

Bu bölümde mobil fotoğrafçılık üzerine her şeyi öğreniyoruz. Mobil fotoğrafçılık ile ilgili dersler yanında özel tavsiyeler ile beraber kendimizi bu konuda geliştiriyoruz

İletişim için 5072380722

Bizi takip edin

Projelerimiz

Subscribe to our newsletter

Sign up to receive updates, promotions, and sneak peaks of upcoming products. Plus 20% off your next order.

Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue

AND Gençlik

Gençlerimizle tanışın.