AND Gençlik Side Ve Manavgat’ta

AND Gençlik Side Ve Manavgat’ta

Side, Antalya’nın en gözde turizm beldelerinden biridir. Manavgat ilçesine bağlı olan Side, her yıl binlerce yerli yabancı turist tarafından tatil programına dâhil edilmektedir. Side’yi bu kadar değerli kılan etken ise bulunduğu yarımada üzerinde binlerce yıllık geçmişe sahip olan Side Antik Kenti’dir. Türkiye’nin en gözalıcı antik kentlerinden biridir. Side’ye hayat veren antik kent, yaklaşık 400 metre genişlikteki bir yarımada üzerinde kurulmuştur. Side, bir zamanlar Akdeniz kıyısındaki en önemli liman kentlerinden biriydi. Pamfilya (Pamphylia) Bölgesi’nin bu ihtişamlı kenti “Nar” anlamına gelmektedir. İsmindeki bereket gibi, Side yüzyıllar boyunca bolluğu ve refahı simgelemiştir.

Side Tiyatrosu M.S. 2. yüzyıl yapısı olup yarımadanın daraldığı bir noktada fakat merkezi bir konuma inşa edilmiştir. Oturma sıraları sağlam durumda olan tiyatronun kapasitesi ise yaklaşık 17 bin kişidir. Bu şu demek  Pamfilya Bölgesi’nin en büyük tiyatrosu Side’dedir. Sahne binası 3 katlıdır. Burada süslemeler dikkatinizden kaçmaz.

Manavgat Nehri üzerinde yer alan Manavgat Şelalesi ise yaklaşık 5 metrelik falezlerden dökülür. Debisinin yüksek oluşu, aktığı yerin alçak oluşunun önüne geçer.  Manavgat Nehri’nin suyu Rengi ve akışı ile sizi adeta büyüler. AND Gençlik tarihi kenti gezip, Manavgat nehrinde serinlediler.

Bizi takip edin

Projelerimiz

Subscribe to our newsletter

Sign up to receive updates, promotions, and sneak peaks of upcoming products. Plus 20% off your next order.

Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue

AND Gençlik

Gençlerimizle tanışın.