AND Gençlik Dumlupınar’da

AND Gençlik Dumlupınar’da

Kurtuluş Savaşının 100. Yılı Kutlamaları ve Derneğimizin Kuruluşunun 5. Yılı Etkinlikleri Kapsamında AND Gençlik Dumlupınar’da

30 Ağustos 1922, milletimizin şanlı ordumuz ile birlikte yazdığı emsalsiz bir kahramanlık destanıdır. Türk Milleti’nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yakılan İstiklal ateşi, Kurtuluş Savaşımıza giden yolu açmış ve Büyük Taarruzla bu kutlu mücadele taçlandırılmıştır. Kurtuluş Savaşı’nın son bölümü olan bu büyük zaferin ardından, kısa bir süre sonra yurdumuz, tüm işgal devletlerinden temizlenerek bağımsızlığına kavuşmuştur. 1071 yılında Malazgirt Zaferi ile yurt edindiğimiz Anadolu’nun, bir kez daha mübarek Şehit kanlarıyla bu toprakları vatanımız olarak tescilleyen birer mühürdür.

Büyük Taarruz, Kurtuluş Savaşı sırasında Türk ordusunun işgalci güçlere son ve kesin darbeyi vurmasını sağlamak ve Anadolu’dan atmak için düşünülüp planlanan gizli bir harekât idi. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 20 Temmuz 1922’deki oturumunda kendisine dördüncü kez olmak üzere Başkomutanlık yetkisi verilen Atatürk, taarruz kararını Haziran ayında almış ve hazırlıkları gizli olarak yürütmüştü. Büyük Taarruz Ağustos’un 26’sını 27’sine bağlayan gece Afyon’da başlamış, Aslıhan civarında kuşatılan düşman birliklerinin Mustafa Kemal Paşa’nın bizzat idare ettiği Dumlupınar Meydan Muharebesi’nde imha edilmesi ile Türk ordusunun zaferiyle sonuçlanmıştı.

Bu zaferi bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanları ile bu mukaddes toprakları bizlere vatan kılan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz.

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Bizi takip edin

Projelerimiz

Subscribe to our newsletter

Sign up to receive updates, promotions, and sneak peaks of upcoming products. Plus 20% off your next order.

Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue

AND Gençlik

Gençlerimizle tanışın.