1. And Gençlik Kurultayı

1. And Gençlik Kurultayı

19 Mayıs’ın 100. yılında, Milli Mücadele’nin başlamasının 100. yılında AND 1. Gençlik Kurultayı yapıldı. Kurultayda AND Gençlik Kurulu Başkanlığı’na Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 3. Sınıf Öğrencisi İpek Manav seçildi.
Kurultaya katılan AND Gençleri ve konuklar söyleşi bölümünde Prof. Dr. Süheyl Batum ile 100. yılında Atatürk ve devrimlerini konuştular. Aynı gün AND Gençlik Şöleni ile devam eden gecede gençler ve üyeler doyasıya eğlendiler.
19 Mayıs Ankara programı 1. ve 2. TBMM, Anadolu Medeniyetleri Müzesi ve Etnografya Müzesi gezisinin ardından Gazi Orduevi’nde yenilen öğle yemeği ile son buldu. Gençlere öğle yemeğinde Gazeteci-Yazar Yavuz Selim Demirağ eşlik ederek ayrı bir renk kattı.
AND Gençliği, yayınladıkları Kurultay Bildirgesi’nde “Aydınlık Nesiller Derneği’nin gençleri, bugünün öğrencileri, geleceğin mimarları olarak (aydını, sanatçısı, çalışanları) ‘Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür’ parolasıyla Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere devrettiği ileri, devrimci ve uygar Cumhuriyet’i, bilimin ve fennin ışığında daha yukarılara taşıyacaklarına” vurgu yaptılar ve aydınlık bir gelecek için günümüz Türkiye’si gençlerini mücadeleye çağırdılar.

Bizi takip edin

Projelerimiz

Subscribe to our newsletter

Sign up to receive updates, promotions, and sneak peaks of upcoming products. Plus 20% off your next order.

Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue

AND Gençlik

Gençlerimizle tanışın.