2. GENÇLİK KURULTAYI

2. GENÇLİK KURULTAYI

 

  İstanbul’da gerçekleştirdiğimiz olağan genel kurulumuzun ardından derneğimizin 2. Gençlik Kurultay kararını alarak çok kısa zaman içerisinde hazırlık çalışmalarına başladık. AND Gençleri ile soluksuz çalışıldı. Gençlerimiz “19 Mayıs 1919’un 100. Yılında yapılan 1. Gençlik Kurultayı’nda olduğu gibi 2. Gençlik Kurultayı’nda da programları yönetim kurulu desteğini alarak işbirliği ve uyum içerisinde tüm hazırlıklar yapıldı.

   Aydınlık Nesiller Derneği’nin 2. Gençlik Kurultayı 5-6 Eylül 2021 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi. Kurultay’a Türkiye’nin dört bir yanından üniversitede okuyan AND Gençleri, Genel Merkez Yönetim Kurulu, üye ve gönüllülerimiz katıldılar. Kurultay bir kahramanlık destanı olan Sakarya Meydan Muharebesi’nin gerçekleştiği 100. Yılı etkinlikleri kapsamında “Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır, o satıh bütün vatandır !” sloganı ile zafer alanı olan Polatlı topraklarında başarıyla icra edilmiştir. Kurultay’ın son bölümünde serbest kürsüde öneri ve görüşler alınarak gençlik kurultayı sonlandırıldı. Başarı ile tamamlanan kurultay sonrası AND Gençleri Sakarya Zafer Anıtı’na yapılan meşaleli zafer yürüyüşünde 50 metrelik Türk Bayrağı’nı taşımanın heyecan ve coşkusunu yaşadılar.

   2.GENÇLİK KURULTAYI 5 Eylül 2021 tarihinde Polatlı Üçpınar Köyü mesire alanında demokratik ortamda gerçekleştirdikleri seçim ile 2. AND Gençlik Kurulu’nu oluşturarak görev dağılımı yaptılar. Derneğimizin ilk gençleri olan 2017’liler iki günlük süreçte her an ve alanda ev sahipliği yaparak aralarına yeni katılan gençlerin uyumları konusunda öncülük ettiler ve bunu çok kısa sürede başardılar.

   Kurultay sürecinde birbirlerini daha yakından tanıdılar, kaynaştılar. Enerjisi yüksek bir birliktelik oluşturdular. Yurdumuzun dört bir yanından gelen gençler heyecanı, stresi, sevinci, mutluluğu, başarıyı birlikte paylaştılar. Bundan sonra da başarıya birlikte yürüyecekler. Bugün ve bundan sonra derneğimizin özgeçmişine değer katacaklar. Önümüzdeki günlerde eğitimi, sağlığı, hukuku, gençlik ve ülke sorunlarını konuşacaklar, görüşlerini ortaya koyacaklar, fikir geliştirerek proje üretecekler. Bizler de hep birlikte onlara destek olacağız.

   Kurulu oluşturan ve katılan gençler seçtikleri yeni Başkanları Yusuf Can ALTİNDAŞ’ın heyet başkanlığında Ata’yı ziyaret ederek Anıtkabir Özel Defterine mesajlarını yazdılar. AND Ailesi içinde yerini alan ve gururla Türk Gençliğini temsil eden arkadaşlarımız, Yüce önder büyük Atatürk’ün emanet ettiği Cumhuriyet’ine sahip çıkacak, O’nun gösterdiği hedef olan çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarılması ve üstüne düşen görevi yerine getirmek için ellerinden geleni yapacak ve ülkemizi en iyi şekilde geleceğe taşıyacaktır. Bizim bundan hiç şüphemiz olmayacak. Kurultay anında ve sonrasında bunu gördük, şahit olduk, inandık. Hepinizin adına bütün gençlerimizi verdikleri emek, ortaya koydukları başarı için canı yürekten kutladık.

   Tüm bu süreçte, her zaman olduğu gibi yine ne kadar büyük bir aile olduğumuzu ortaya koyan kocaman yürekler oldu. Sizlerden aldığımız güç ve destek ile gençlerimize çeşitli imkânlar sunmaya, hepiniz adına onları mutlu etmeye, hoş vakit geçirmelerine, bir nebze de olsa kişisel gelişimlerine katkı sağlamaları için girişimlerde bulunduk. İmecenin en güzel örneğini yine birlikte ama en çok da gönül bağı kurduğumuz gençlerimiz ile gerçekleştirdik. Kurultay’ın gerçekleştiği Polatlı’da etkinliğin başından sonuna kadar sınırsız imkânları ile gençlere destek olan Sn. Kadim Koç ve ekibine huzurlarınızda teşekkür etmek istiyoruz. Kurultay ve Anıtkabir sürecinde, öğrencilerin Ankara’ya ulaşım konularında bizlerle işbirliği yapan üyelerimiz oldu. Kimi emeğini, kimi bağışını ortaya koydu, kimileri ise bizleri yalnız bırakmayarak katılımı ile destek oldular. Her biri birbirinden kıymetli ve bir o kadar önemli. Özellikle üyemiz Mehmet Çanlı ve Abdullah Cüneyt Küsmez akademik tarihi engin bilgileri ile öğrencilerimize önemli bir katkı sundular. Kendilerine teşekkür ediyoruz.

2. Gençlik Kurultayından videolar

Bizi takip edin

Projelerimiz

Subscribe to our newsletter

Sign up to receive updates, promotions, and sneak peaks of upcoming products. Plus 20% off your next order.

Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue

AND Gençlik

Gençlerimizle tanışın.